Urlop w Bieszczadach – jak się do niego dobrze przygotować?

Sezon wakacyjny to doskonały czas, by wyruszyć w Bieszczady, które dostarczają duże możliwości. To właśnie w wakacje cieszą się one ogromną popularnością pośród turystów. Bieszczady kojarzą się z wieloma pieszymi wyprawami. Jednak to tylko ułamek tego co Bieszczady mogą nam zaoferować.

Planując urlop coraz częściej spędzamy go w towarzystwie przyrody i szansą podziwiania zapierających dech w piersiach widoków podczas długich pieszych wędrówek. To miejsce szczególne, oferujące mnóstwo ładnych i tajemniczych zakątków. Planując wyjazd niezależnie od tego, czy jest to samotna, czy rodzinna wycieczka, jednym z najistotniejszych aspektów od których należy rozpocząć poszukiwania, to znalezienie odpowiedniego noclegu.

Bieszczady domki do wynajęcia przez cały rok.

Noclegi Bieszczady w dobrej cenie.

Jeśli chodzi o noclegi, Bieszczady posiadają do zaoferowania sporo ciekawych opcji. Osoby, którym zależy na zdobyciu jak największej liczby szczytów i zwiedzający samodzielnie chętnie skorzystają z noclegu w schroniskach górskich. Bacówka nad Małą Rawką i Kremenaros znajdują się w pobliżu ważnych dróg, ale wędrowcy mogą również odpocząć w odległym Chatce Puchatka. Rozwiązaniem dla grup znajomych lub rodzin będą domki. Bieszczady są zróżnicowanym terenem, dlatego można znaleźć opcje noclegu zarówno w większych miejscowościach, jak i na wsiach. W zależności od konieczności można zdecydować się na nocleg w wspaniałych domkach lub lokalach dobranych do potrzeb rodzin z malutkimi dziećmi. Każdy zwiedzający znajdzie dla siebie miejsce, w którym będzie mógł odpocząć czy intensywnie spędzić czas.

Urlopowe plany na Bieszczady.

Najwyższy szczyt po naszej stronie Bieszczad to Tarnica. Ciekawostką dla wielbicieli naturalnych widoków są połoniny, występujące nad górną granicą lasów. W Bieszczadzkim Parku Narodowym znajduje się najbardziej wysunięty na południe punkt Polski – szczyt Opołonek. Dla wielbicieli atrakcji w miastach warte uwagi będą Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych lub atrakcje w sąsiednich miejscowościach.

Niezwykłe bieszczadzkie wczasy

Planując atrakcje w Bieszczadach, warto przeznaczyć czas na odwiedzenie okolicznych miast i miasteczek. Znajduje się tu między innymi Zapora Solina nad Zalewem Solińskim. Oprócz fantastycznych widoków można wybrać się na zwiedzanie wnętrza zapory i skorzystać z oferty gastronomicznej. Na zachodnim brzegu Soliny znajduje się także Polańczyk, uzdrowisko z dostępem do plaży.